Jak to všechno začalo

ONON

O tom, že by vstoupil do Registru dárců kostní dřeně, přemýšlel již delší dobu. Okolí mu nikdy lhostené nebylo a cesty, jak pomoci hledal rád. Ostatně je přes deset let aktivním dárcem krve. Ale konkrétnější informace o Registru neměl a ani je nehledal. Možná stačilo jen něco málo navíc a mohl být v Registru již několik let. A třeba patřit mezi ty, kteří někomu skutečně pomohli.

Graphic

ONAONA

Při procházce městem vždy přemýšlela, že by ráda podala pomocnou ruku bezdomovci na chodníku či závislému v parku, ale bála se. Bála se reakce a následků. Často přemýšlela, že pokud takto uvažují všichni nikdy nikdo nikomu nepomůže. Když náhodně zahlédla akci „Zapiš se někomu do života“, která se konala za Západočeské univerzitě, cítila to jako jasný směr, kterým se chtěla vydat. Konečně mohla někomu pomoci a nemusela se bát.

Graphic

VSTUP DO REGISTRUVSTUP DO REGISTRU

18. 10. 2016 se na poslední chvíli rozhodli namísto oběda zamířit na Univerzitu a zapsat se do Registru. Vzájemná podpora se ukázala jako potřebný impuls přejít z roviny úvah ke konkrétním činům a opustit obavy. Samotný zápis a odběr 2ml krve trval asi 10 minut, ale ten krásný pocit zůstal napořád. Jsou členy Registru a s napětím čekají, zda zrovna oni nedostanou šanci někomu zachránit život. Nic víc, nic míň.

Graphic

EMOCEEMOCE

Skupinka pěti lidí z malého městečka na západě Čech má za sebou první natočené album a právě si pokládá otázky: "Co můžeme příště vylepšit? Jak dělat hudbu, kterou máme tak rádi, lépe? " Odpovědí se má stát spolupráce s profesionální produkcí. Nahrávka jedné písně jim toho může spoustu ukázat. Těší se, ale jak mají vybrat tu pravou? Je 2.11.2016 a stále se nemůžou shodnout.

Graphic

PíseňPíseň

3.11.2016 mu byl doručen děkovný email z Registru dárců kostní dřeně, kde mimo jiné stála tato věta: „Přesto každý z přihlášených dává naději.“ Přečetl si ji několikrát za sebou. Na chvíli si představil, že právě on je v kůži člověka, pro kterého je jedinou šancí transplantace a naděje jako by se stala jedinou možnou cestou. Ten večer o tom napsal píseň - Naději.

Graphic

StudioStudio

Jsou ve studiu. Nahrávání písně jde lépe než čekali a profesionální produkce nese své ovoce. Při poslechu Naděje mu jde mráz po zádech. Hlavou mu probleskne myšlenka o klipu: "Co kdyby video nějak podpořilo počínání Nadace pro transplantaci kostní dřeně? Ale jak. A stáli by vůbec o to?" Díky Nadaci vlastně píseň složil. Vzpomněl si na to, jak ho zarazilo, že v Registru je vedeno jen 68 tisíc lidí z České republiky. Ten den mu v hlavě začal vznikat projekt.

Graphic

NadaceNadace

Nadace pro transplantaci kostní dřeně má jako jedna z mála, ne-li jediná, sídlo mimo Prahu, a to v Plzni. Vše do sebe zapadá. Email s žádostí o schůzku odeslán 27.11.2016. Tak snad tento nápad v Nadaci nebudou mít příliš bláznivý a neodmítnout ho dříve než jim ho bude moci představit.

Graphic

Projekt NadějeProjekt Naděje

Neodmítli. Naopak ho přijali s otevřenou náručí mezi početnou skupinu lidí, kteří Nadaci již pomáhají. A tím dali kapele za západu Čech možnost propojit vlastní hudební tvorbu hudbu s něčím vyšším, což v nich stále tvoří pocity, které přejí zažít každému člověku.

Graphic

KLIPKLIP

Má nápady jako málokdo. Jenže prvotní jasné obrysy se jí často rychle schovají mezi další myšlenky. Tehdy se to naštěstí nestalo. Jen tak mimochodem mu vypráví, jak by si představovala videoklip, který by byl lidský, nenásilný, opravdový. Příběh, který člověku vykouzlí úsměv na tváři a zároveň zasadí podnět k přemýšlení. Za hodinu byl scénář na světě.

Graphic

ZačátekZačátek

Na této cestě jim pomohlo hodně lidí, kterým patří to nejsrdečnější poděkovaní. A konečně, dne 11.5.2017 měl v televizi premiéru videoklip Naděje. Ale to nebyl cíl, naopak. Je to začátek. Věří, že tento projekt, může pomoci najít cestu ze světa úvah do světa reálných činů.

Graphic

Darujte naději.